Våra tävlingsekipage

Våra Tävlingsekipage

Maria Spetz & Alberta Antamigo "Petra"

Agility: 
AgHD1 och AgD1.
AgHD2 och AgD2.


Rallylydnad: 
RLD N, RLD F, RLD A, RLD M & Championat.
Klubbmästare 2017


Lydnad (Före 2017): 
LP1 & LP2

Bruks: 
Uppflyttad till lägreklass spår 

Utställning: 
3st CERT i juniorklass

Nosework: 
Godkänt doftprov - Eukalyptus

Övrigt: 
Känd mental status

Ida Segerlind & Herdingpaw's Eye-Candy "Candy"

Agility: 
3 pinnar i agilityklass 1, 3 pinnar i hoppklass 1
Startat i agilityklass 2 & hoppklass 2

Rallylydnad: 
RLD N, RLD F, RLD A, RLD M.
Klubbmästare 2015


Lydnad (Före 2017): 
Två förstapris i lydnadsklass 1.

Lydnad (Efter 2017): 
LD Startklass & LDI

Bruks: 
Uppflyttad till lägreklass spår.

Viltspår: 
Godkänt anlagstest. Förstapris i öppenklass.

Övrigt: 
Känd mental status

Sara Birgersson & Rosbos Columbo "Bosse"

Agility: 
AgD1 &  AgHD1
0 fel i hoppklass 2, startat agilityklass 2. Klubbmästare 2016

Rallylydnad: 
Startat i nybörjarklass

Utställning: 
Good i unghundsklass.

Nosework: 
Godkänt doftprov - Eukalyptus & Lagerblad
Ett diplom i klass 1 TSM

Viltspår: 
Godkänt anlagstest. Andrapris i öppenklass

Övrigt: 
Genomfört BPH

Sylvia Jonefelt & Classic Dream's Cruella De Vil "Iza"

Rallylydnad:

RLD N, RLD F, RLD A, SeRallyCH


Lydnad (Efter 2017):
Uppflyttad i startklass.

Utställning:

1:a pris med HP i unghundsklass, Excellent med CK i jaktklass


Nosework:
Godkänt doftprov - Eukalyptus

Viltspår:

Svensk viltspårschampion


Övrigt:
3 st 1:a pris öppenklass jaktprov
Startat i Elitklass jaktprov

Caroline Asplund & Canine Connection´s Sarasota "Bella"

Agility: 
3 pinnar i hoppklass 1, AgD1
1 pinne i hoppklass 2, 1 pinne i agilityklass 2

Rallylydnad: 
RLD N & RLD F.

Lydnad (Efter 2017): 
Godkänd i startklass

Utställning: 
Excellent & CK i juniorklass

Övrigt: 
Känd mental status
KORAD

Martina Wahlqvist & Newstory Twist "Twist"

Rallylydnad:

RLD N


Utställning:

Excellent och CERT i juniorklass,
Excellent & R-CERT i öppenklass

Viltspår:

Svensk viltspårschampion

Angelica Jonefelt & Chica

Agility: 
5 fel i agilityklass 1, En pinne i hoppklass 1

Rallylydnad: 
RLDN, startat i fortsättningsklass.

Utställning: 
Förstapris & CK i juniorklass, Excellent,
CK & R-CERT i unghundsklass,
Excellent & CK i öppenklass.


Viltspår: 
Godkänt anlagstest.

Marika Engdahl & Advantic's Dirty Diana "Nova"

Rallylydnad:

RLD N, RLD F, RLD A, Startat i mästarklass.
Klubbmästare 2016


Freestyle / HTM:
FD1, startat i Freestyle klass 2.

Helena Lindhé & Rapport's Echo "Echo"

Rallylydnad: 
RLD N, Startat i fortsättningsklass

Lydnad (Före 2017): 
Två Förstapris i lydnadsklass 1.

Lydnad (Efter 2017): 
Uppflyttad i startklass. LD Startklass. Startat klass 1. 

Bruks: 
Uppflyttad till högreklass spår. 

Utställning: 
Excellent & CK i juniorklass, unghundsklass & öppenklass.
Excellent, CK, CERT & CACIB i bruksklass

Svensk utställningschampion
Dansk utställningschampion
Norsk utställningschampion
Nordisk utställningschampion
Norsk juniorvinnare 2014
Nordisk juniorvinnare 2014 
Svensk Norsk juniorvinnare 2015

Viltspår: 
SeVCH

Övrigt: 
Känd mental status

Camilla Andersson & Hoffetrollet's Crezpo "Crezpo"

Bruks: 
Startat appellklass spår.

Rallylydnad: 
RLD N & RLD F

Lydnad (Efter2017): 
LD startklass

Nosework: 
Godkänt doftprov - Eukalyptus
Startat i TSM klass 1

Mondioring: 
Godkänt Socialitetstest.

Övrigt: 
Känd mental status
Godkänt MT

Jessica Örn & My's Lya Illbattingen Hexa Av Eske "Hexa"

Bruks: 
Uppflyttad till högreklass spår och
högreklass sök 


Övrigt: 
Känd mental status
Genomfört MT, 385 p 
TJH (PTRH)

Karl-Henrik Wehlin & Vänerbo Viktor "Viktor"

Lydnad (Efter 2017): 
Uppflyttad i startklass, förstapris i klass 1.

Bruks: 
Uppflyttad till lägreklass spår,
startar lägreklass spår


Nose Work: 
Godkänt doftprov - Eukalyptus, Lagerblad & Lavendel

Utställning: 
Very Good i juniorklass

Övrigt: 
Känd mental status

Malin Billström & Elza

Agility: 
2 pinnar i agilityklass 1, 22,78 fel i hoppklass 1

Utställning: 
Excellent i juniorklass, Excellent & CK i unghundsklass & öppenklass

Rallylydnad: 
RLD N

Maria Larsson & Berger La Motte's Havanna "Vanna"

Mikaela Bengtsson & Svarthalls Vicky "Vicky"

Angelica Jonefelt & Zera

Rallylydnad:
RLD N.


Freestyle / HTM:
Ett uppflyttningsresultat i HTM klass 1
Två uppflyttningsresultat i Freestyle klass 1.

Marika Engdahl & Ejabos Aloha Tehybrid "Lizzie"

Dick Engdahl & Amirace Akela "Chipset"

Lydnad (Före 2017):
Startat i lydnadsklass 1.


Lydnad (Efter 2017): 
Uppflyttad i Startklass

Bruks:
CERT i elitklass sök


Utställning: 
Very Good i öppenklass

Övrigt: 
Känd mental status
Genomfört MT

Sara Birgersson & Chiaelstums Rosie Carver "Flippa"

Agility: 
Startat i hoppklass 1

Nose Work: 
Godkänt doftprov - Eukalyptus

Malin Persson & Pappinovas Izzie "Izzie"

Agility: 
Startat i hoppklass 1

Utställning: 
1:a pris med HP i juniorklass, 2:a pris i unghundsklass & Very Good i öppenklass

Sylvia Jonefelt & Classic Dream's Snow White "Lizz"

Rallylydnad:
RLD N, RLD F, startat i avancerad klass


Viltspår:
SeVCH

Maja Billström & Tolle

Helena Lindhe & Top of Jutlands Bullion "Ross"

Carina Segerlind & Tibridge Affensive Max "Orvar"

Rallylydnad:
RLD N.


Lydnad (Efter 2017):
Godkänd i Startklass

Rallylydnad:
RLD N & RLD F

Utställning:
1:a pris i juniorklass

Agility:
Startat i agilityklass 1 och hoppklass 1

Lydnad (Före 2017):
Förstapris i lydnadsklass 1 & 2.

Bruks:
Uppflyttad till högreklass spår.

Nose Work:
Godkänt doftprov Eukalyptus, Lagerblad & Lavendel
Utställning:
Excellent i juniorklass, Very Good i unghundsklass

Övrigt:
Känd mental status
Genomförd FB-R

Rallylydnad:
RLD N

Utställning:
1:a pris i juniorklass, 2:a pris i unghundsklass

Viltspår:
Godkänt anlagstest. Förstapris i öppenklass

Övrigt:
Känd mental status

Agility: 
Två pinnar i agilityklass 1, Två pinnar i hoppklass 1

Rallylydnad: 
RLD N, RLD F, RLD A, SeRallyCH

Lydnad (Före 2017): 
Andrapris i lydnadsklass 1.

Lydnad (Efter 2017): 
LD Startklass, startat i klass 1

Utställning: 
Excellent & CK i unghundsklass, Excellent i öppenklass.

Viltspår: 
SeVCH.

Nose Work: 
Godkänt doftprov - Eukalyptus.



Övrigt: 
Känd mental status
Genomfört MT, 287 p
Godkänd exteriörbeskrivning

Josefin Andersson & Wenka Vom Schwaiger Wappen II "Tyra"

Lydnad (Efter 2017): 
Uppflyttad i startklass.

Marika Engdahl & Tiffon's Amazing Star "Tizzla"